Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Autor Wątek: Jaka klasa - pomoc przy wyborze postaci  (Przeczytany 12275 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline neonoe

• IGN: Kosheii
  • Klasa: Warrior
  • Rasa: Elf
  • Serwer: -
Jaka klasa - pomoc przy wyborze postaci
« dnia: 09 Marzec 2011, 22:23 »
na początek... jestem totalnie "zielona" jak chodzi o gry mmorpg i ogółem rpg (dobra, w ogóle prawie nie gram w gry... :P), ale jakoś tak wyszło, że naszła mnie ochota zagrać w Forsaken World :D
Na pewno będę tu częściej zaglądać  po więcej info, ale na razie mam problem... z wyborem klasy. Nie mogę się zdecydować. Nie chcę przez przypadek wybrać, że tak powiem "trudnej klasy", by nie zrazić się do gry. Jedyne gry mmorpg w jakie trochę grałam to nostale gdzie mam łucznika i woja oraz cabal gdzie grałam force archerem. Czytając opisy klas rozważam raczej którąś z tych 3 - strzelec, bard, wampir.
Możecie mi doradzić?

z góry dzięki

Offline Narayan

• *
  • Klasa: Vampire
  • Rasa: Kindred
  • Serwer: Illyfue (EU-PvE)
Odp: Jaka klasa - pomoc przy wyborze postaci
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marzec 2011, 22:56 »
Jeżeli preferujesz klasy strzelające z łuku ze względu na mechanikę, to możesz spróbować Strzelca. Jeśli ze względu na sam łuk, to może Ci się nie spodobać, że biega on ze strzelbą i jest bardziej industrialny.

Wampir jest tak średnio-dystansowy, znaczy ma o wiele mniejszy zasięg od innych klas stojących z tyłu i przez to jest bardziej narażony na obrażenia. Ogólnie wymaga on przemyślenia postaci, bo można leczyć, można bawić się debuffami, można też próbować ostatecznie dps.

No a bard skupia się na buffach i leczeniu (system auto-party często go łapie do roli healera). Chociaż z tego co wiem, można z niego również dps-a robić. Imo mija się to jednak z powołaniem tej klasy :)

Jeśli nie czujesz się pewnie i wolałabyś coś o nieznacznym stopniu komplikacji (imo bullet system jest łatwiejszy do opanowania niż nutki barda, czy vampire form) to możesz spróbować Maksmana. Level się wbija szybko, więc nawet jeśli miałby Ci się nie spodobać, to zawsze możesz szybko stworzyć i wylevelować kolejną postać.

Offline neonoe

• IGN: Kosheii
  • Klasa: Warrior
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Marzec 2011, 00:55 »
Dzięki wielkie, wybrałam strzelca. Na razie mam 10 lvl i bardzo mi się podoba :D
Właściwie to tak mnie gra wciągnęła, że nie zauważyłam, że gram prawie 3 godziny - pożeracz czasu. ^^

Mój nick w grze to NoenPL (ta, wiem, to "PL" :P ale pomyślałam, że dzięki temu łatwiej znajdę polskich graczy... chociaż patrząc na czat to raczej nie będzie to trudne  ;D)

Offline SoftCore

• Klasa: -
  • Rasa: -
Która klasa do solo?
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marzec 2011, 19:48 »
Hej, mam pytanie, albo propozycję :D jeśli już taki był temat czy coś to wybaczcie.

Otóż, jaka klasa jest najlepsza do pve, solo instancji itp. Z dużym dmg i przeżywalnością.
-warrior
-mage
-vampire
-marksman
-assassin
-bard

Priest odpada... i wszelkie wyłącznie męskie postaci.

Offline Gecon

• Mistrz Gry
  • *
  • Gildia: -
  • IGN: Gecon
  • Klasa: Protector
  • Rasa: Stoneman
Odp: Która klasa do solo?
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Marzec 2011, 19:54 »
Jeżeli męskie opadają, na dodatek chcesz sama chodzić na instancję, to chyba pomyliłaś gry.
Jeżeli ci chodzi o wysokie HP danej postaci, to protector, DMG też ma duże jak zrobisz dobry build.
Zawsze też możesz iść protectorem do fryzjera i zmienić mu fryzurę, by wyglądał jak ostra baba za przeproszeniem :)

Offline SoftCore

• Klasa: -
  • Rasa: -
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Marzec 2011, 20:06 »
Nie chodzi mi o solowanie instancji, ale o to, żeby na hlvl potem móc zrobić jakiś q samej, a nie co chwilę padać.
Chyba sobie tego protektora odpuszczę jednak ;).

Offline Gecon

• Mistrz Gry
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Marzec 2011, 20:10 »
No jeżeli chodzi o silną postać to protector jak dla mnie. Dziś np. sam zrobiłem w city of oblivion Q, którego robi się w party, ponieważ trzeba zabić 3 typy mobów po 20x, na końcu trzeba ubić bosa. Co prawda na bosa załatwiłem sobie 2 graczy, bo samemu to bym sporo potów zmarnował, aczkolwiek nie ukrywam, że bym dał radę, bo postać należy do tankowania, a jak zrobisz sobie swój własny build typu outer bądź zwyczajny pure tank "marble" to naprawdę możesz sobie sama chodzić na wykonywanie questów.  Ale skoro nie chcesz Male Character, to już nie wiem, może napisz do supportu, żeby zrobili procka female, może coś na to poradzą :)

Offline Narayan

• *
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Marzec 2011, 21:49 »
Szczerze mówiąc, każda klasa da sobie sama radę z questami. To bardziej zależy od ogarnięcia gracza i poznania możliwości własnej postaci.

Co do tanków - Warrior często też pełni tę funkcję. Można go nawet zrobić tak, żeby miał więcej HP i był wytrzymalszy. Tutaj masz już nawet wybór pomiędzy ludzką kobietą, a elfką.

Wampir i Bard mogą się leczyć (innych też, więc czasem jest nacisk ze strony drużyny), co zwiększa ich przeżywalność. Ale te klasy same w sobie jakoś bardzo pancerne nie są.

Assassin i Mage to bardzo klasyczne podejście do tematu, jeśli grałaś gdziekolwiek indziej zabójcą lub magiem, to raczej będziesz mieć podobne odczucia.

Najlepiej poczytaj sobie na stronie, albo w działach danych klas o ich specjalnych systemach i możliwościach, a potem wybierz to co Ci na pierwszy rzut oka najbardziej przypadnie do gustu.

A co do instancji - solo nie zrobisz ich nigdy, z tej prostej przyczyny że wejściówki są zawsze minimum dla trzyosobowej grupy - inaczej się tu nie da.

Offline Świstak

• +Skryba+
  • *
  • IGN: Allor
  • Klasa: Bard
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Marzec 2011, 14:03 »
Generalnie, z tego co opisałąś Warrior jest dla ciebie idealną klasą z buildem pod HP i skille do tankowania. Powodzenia!

Offline Griczeq

Ważne dla mnie pytanie .
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Marzec 2011, 21:40 »
Mam pytanie odnośnie postaci , przeczytałem tematy o postaciach na tym forum ale nie wiem jaka postać jest dobra do Expa ? Myśle nad Warriorem , Protectorem , Priestem , ktorym sie przyjemnie expi ? chodzi mi glownie o pozniejsze fazy gry bo poczatek moze byc ciezki bo wyzszym lvlu mam ekipe swoich ziomków ^^  :D

Offline Gecon

• Mistrz Gry
  • *
Odp: Ważne dla mnie pytanie .
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Marzec 2011, 22:21 »
Musisz sam przetestować postacie, którą ci się najlepiej gra.Ja osobiście preferuję protectora. Zacząłem nim grać i w ogóle nie narzekam. Przy dobry secie masz ładnego defa, rozłożysz sobie punkty w drzewku na swój sposób i grasz, jak dla mnie to dobra postać.

Offline Sanksy

Postać stworzona do pvp
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Kwiecień 2011, 15:14 »
Witam ! Jestem nowy w swiecie FW i szukam postaci ,która juz na niskich lvl'ach bedzie dobrze sobie radziła na duelach ( oczywiscie na wyzszych tez :)) Mogę tylko dodac,ze do tje pory przypadł mi do gustu protector ale nie wiem jak on sobie radzi
Z góry przepraszam,bo nie wiedzialem gdzie umiescic ten wątek .
Pozdrawiam i dziękuje.

Offline Narayan

• *
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Kwiecień 2011, 16:14 »
PvP to nie moja dziedzina, ale (a może i dlatego ;) ) Protectorzy zazwyczaj spuszczają mi łomot w pojedynkach. Najczęściej ciężko jest mi się wyrwać ze stuna. Nawet jak w przyjacielskich pojedynkach znajomy Protek dawał mi fory, to i tak się musiałam ostro nakombinować żeby coś wskórać.

Wydaje mi się że pod tym względem nie byłby złym wyborem :)

Weź jednak też pod uwagę, że Protector to także obowiązki w grze grupowej. Ludzie będą oczekiwać od Ciebie, żebyś im dobrze tankował.

Offline Sanksy

« Odpowiedź #13 dnia: 06 Kwiecień 2011, 16:42 »
Bardzo dziękuje Narayan !:D
Mam jednak prośbe- może ktos jescze się wypowiedziec ? chciałbym poznac chociaz jescze jedną opinię,bardzo mi zależy .
Dziękóweczka ;D

Offline Curenor

• +Skryba+
  • *
  • U mad...
  • Gildia: Limited
  • IGN: Rashz
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Kwiecień 2011, 17:59 »
Wg mnie:
Sin - Czeste crity i szybkie wklepywanie skilli + stealth
War - Calkiem niezly dmg + spora wytrzymalosc i HP
Bard - Po ogarnieciu Akordow (czy jak to tam sie zwie) na prawde dobra postac potrafiaca szybko zgasic przeciwnika :P
Co do prota to sie nie wypowiem bo nim nie gralem aczkolwiek... kazda klasa jest dobra, zalezy od stylu gry i ogarniecia ;)
Gastrofaza!

Offline Gecon

• Mistrz Gry
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Kwiecień 2011, 18:19 »
Jak dla mnie to prot dobry w PvE i w PvP, Stun i reszta skilli - dead

Offline Corvus Corax

• zachodniopomorskie
  • Gildia: Limited
  • IGN: Taurum
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Kwiecień 2011, 18:38 »
Przemyślany protector może być potężną postacią. Ale wiele zależy od ekwipunku, umiejętności gracza jak i również wiedzy o innych klasach.
Taurum    61 Marble - Protector
Corporis   48  Water - Bard

Offline Trawka

• IGN: Trawka, THCzielsko, IVIarihuana
  • Klasa: Marksman
  • Rasa: Dwarf
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Kwiecień 2011, 19:28 »
Osobiście polecam Warriora, Marksmana jak i Prota, ale i tak zgadzam się z ostatnim zdaniem Pana up.  :)
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień 2011, 19:31 wysłana przez Trawka »

Offline Sanksy

« Odpowiedź #18 dnia: 08 Kwiecień 2011, 15:23 »
Kurcze,teraz zastanawiam się nad wyborem tylko między protkiem,wariorem,wampirem ,gdyż z tego co ludzie mowią to oni są najlepsi ,cięzka decyzja   :(
W każdym razie dzięękuje każdemu kto się wypowiedział :)

Offline Arazziel

• IGN: Arazziel
  • Klasa: Assassin
  • Serwer: Nyos (EU-PvP)
Koleny temat z serii: Wybór klasy
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Kwiecień 2011, 20:33 »
Witam.

Nie mogłem przemóc się do zagrania w FW, jednak kolega mnie przekonał ;)

Nie wiem jednak kim zagrać podobają mi się 3 klasy i chciałbym prosić was o pomoc w wyborze tej jedynej ;)

Na samym początku napiszę jakie klasy mi nie odp, aby ułatwić sprawę.

Protector - Tank, nie za dobrze czuje się w tej roli.
Marksman - Gdyby używał łuku/kuszy zamiast strzelby i nie byłby to grubawy krasnal / słodka dziewczynka, to za pewne tą klasą bym grał, ale cóż.
Bard - Supporter teoretycznie fajna sprawa, można się leczyć i buffować zwiększając przy tym swoje statystyki, ale latanie z harfą nie bardzo mnie rajcuje.
Priest - Leczenie to nie dla mnie, chociaż podobno można zrobić z niego dobrego DD, ale jeśli założenie klasy to leczenie to po co robić z niego "odmieńca" ?
Mag- W każdej grze praktycznie gram magiem i trochę mi się już znudziło. Poza tym czytałem gdzieś tutaj na forum (ewentualnie na oficjalnym), że mag taki sobie. Nie wiem może mnie ktoś do niego przekona.

Oto moje 3 typy klas:

Warrior - Jeśli chodzi o zbroje to wygląda w nich jak chodząca puszka sardynek, ale jeśli chodzi o miecze to już całkowicie inna sprawa :) Ma dużą obronę oraz ilość HP, a i jego DMG jest bardzo doby. Animacja skilli jest chyba dość dobra, chociaż nie widziałem ich wszystkich. Same skille mają dość ciekawe "efekty uboczne" jak spowolnienie itd. co jest oczywiście dużym plusem. Podstawowa klasa do PT na Instancje. W PvE i PvP dobra od samego początku do końca.

Warrior posiada 3 stance (coś ala w wow) i myślę, że będę miał z tym problemy tzn. założę jedno i nie będę używał dwóch pozostałych.

Assassin - Prócz maga Assassin to kolejna klasa, którą lubię grać. Uwielbiam patrzeć kiedy Mob/Gracz padają od szybkich ataków, a i cieszą oko duże krytyki. Postać w stylu "Zabij szybko i ukryj się zanim zabiją Ciebie". Lubię taki styl gry. Animacja skilli jest chyba dość uboga (ale są gusta u guściki) co jest wielkim minusem. Klasa nadrabia natomiast wizerunkiem. Zbroje ładnie wyglądają, a sposób trzymania sztyletów jak i one same są wręcz idealne ;) Jedna z najlepszych postaci do PvP, a i w PvE radzi sobie bardzo dobrze. Do PT na Instancje brany chyba jako ostatni ze względu na zerowy support, ale przecież do DD więc nie rozumiem (chyba, że się mylę).

Vampir - Kiedy usłyszałem o FW i zobaczyłem jakie będą dostępne klasy od razu przypadł mi do gustu Vampir. Zbroje wyglądają cudownie, a ten krzyż :D Poza tym w niewielu grach mamy okazję zagrać Vampirem co jest oczywiście wielkim plusem. Jest do Hybryda (wielu uważa, że postać mogąca robić wszystko jest do niczego, ale ja tak nie uważam), przez co może leczyć, osłabiać i pełnić rolę DD. Oczywiście w moim przypadku odpada leczenie :). Podobno na początku gra może wydawać się trudna i nudna tą postacią, ale na wyższych lvl'ach 30-40 jest to bardzo dobra klasa na PvP i PvE, jednak z tego co wyczytałem na 50-70 lvl ta klasa jest bardzo słaba. Animacje skilli są bardzo ładne. Co do PT na Instancje to jako Blood chętnie brany ze względu na umiejętność leczenia.

Obawiam się, że to co wyczytałem może być prawdą i nie chciałbym się na End Game przejechać na tej postaci.

Dodałem również ankietę abyście mogli zagłosować.

Pozdrawiam, Arazziel.