Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Autor Wątek: [36][Special] A God's Pet - You've Sprung a Leak - A Jar of Fish  (Przeczytany 7117 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Riverside

Mały problemik z zadaniem, skąd wziąc Night Swordfish i co dalej ? ..

Offline Scorpio

• *
  • Gildia: Limited
  • IGN: Scorpio
  • Klasa: Marksman
  • Rasa: Dwarf
  • Serwer: Illyfue (EU-PvE)
Odp: [36][Special] A God's Pet - You've Sprung a Leak - A Jar of Fish
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2011, 09:34 »
Rybę możesz złowić (wymagany job - fishing) lub też kupić od kogoś. Czasem ryby dropią też z mobów (te agresywne wiedźmy w Sea of Oblivion, które atakują jakby ze swoim towarzyszącym duchem, nazwy nie pamiętam).

Następnie ryby musisz włożyć do garnka w miejscu, gdzie jest łowisko i masz ok 40 sekund na dostarczenie ich do NPCa. Jeśli nie zdążysz, to wszystko trzeba zrobić od początku.
Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

Offline Riverside

« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień 2011, 09:52 »
Jak łowie mam same withe fish :( chyba że to zależy od lv rybaka  ... ale wiem chyba, o które wiedźmy chodzi undead concubine i rotten zombie witch..
Mam nadzieje że się uda :) dzięki za pomoc

Offline Narayan

• *
  • Klasa: Vampire
  • Rasa: Kindred
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwiecień 2011, 11:02 »
Trzeba mieć zdaje się Fishing rank 4, żeby móc je łowić (no i odpowiedni spot).

A przy tym queście uważaj. Nie dość że ryby trzeba donieść na czas (i to zazwyczaj dobiega się na styk na mouncie, więc zorientuj się zawczasu gdzie NPC stoi i ile Ci zajmie przebiegnięcie od wody do niego), to jeszcze kolejny quest też jest czasówką.

Trzeba tuż po tym zebrać 3 przedmioty z mobów nieopodal, w bodajże 1,5 min. Lepiej mieć Soulforce Skill naszykowany do tego, żeby się nie spóźnić i nie powtarzać całej lini od początku (z racji tego, że jest to Special - zawalenie czegoś po drodze powoduje konieczność zaczęcia od samiutkiego początku).

Dalsze questy nie są już tak stresujące, chociaż do ostatniego możesz wziąć 1 osobę do pomocy jeśli nie czujesz się pewnie. Mob do zabicia na końcu jest tak na oko trochę silniejszy niż elity.

Offline makabreska

• Gildia: Limited
  • IGN: allienka
  • Klasa: Mage
  • Rasa: Human
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwiecień 2011, 16:28 »
Rybę tą można wyłowić z jeziorek w Oblivion. Nie trzeba mieć Fishingu na lvlu 4.

Offline vesper

• Gildia: Engage
  • IGN: VespeR
  • Klasa: Warrior
  • Rasa: Elf
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień 2011, 17:00 »
immaculate oasis jeziorko w ksztalcie rogala  fishing na lv 3

Offline Separator

• Klasa: -
  • Rasa: -
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Kwiecień 2011, 08:58 »
Mam kłopot z tym questem. Mianowicie nigdzie, na żadnym łowisku nie mogę zapełnic garnka (tak, mam stosowne ryby w większej ilości niż wymagana). Otrzymuję komunikat, że muszę to zrobic na łowisku właśnie... Sprawdzałem każdy "kawałek" wody na mapie i kiszka, zawsze ten sam komunikat.
Wchodziłem nawet daleko do wody ale nic to nie pomaga. Czy to możliwe, że questa mam zbugowanego? Czy zostaje mi tylko 'abandon quest' i wzięcie go na nowo?

Raczej nie ma znaczenia, że chcę go zrobic na 41lvl więc nie wiem co jest nie tak.

Offline Gastly

• IGN: Gastly
  • Klasa: Assassin
  • Rasa: Kindred
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Kwiecień 2011, 10:41 »
Idź do Pond of Tears (czy coś w tym stylu) i tam napełnisz. Tylko nie właź do wody, po prostu stań na brzegu. I uważaj bo masz bodajże 1,5 minuty, żeby dotrzeć do NPC-a, także jakiś mount wskazany. ;]

Offline Separator

« Odpowiedź #8 dnia: 25 Kwiecień 2011, 07:51 »
Okazało się, że zapełnic garnka nie da się w dowolnym miejscu łowiska.U mnie pomogło zapełnienie na przeciwległym końcu jeziorka (pisałem o komunikacie, że nie mogę napełnic na żadnym z łowisk). Pond Of Tears leży blisko naszego NPC i na mouncie nie ma absolutnie żadnego kłopotu aby dobiec na czas. Drugi quest (też czasowy) jest jeszcze łatwiejszy, bo należy wydropic 3 itemki z mobków nieopodal w 2 minuty (taki czas mi się wyświetlił), co z naładowanym soulforce nie stanowi problemu bo, przynajmniej u mnie, dropiło "od ręki".

[EDIT]
Chwilę później quest prowadzi nas do NPC co zwie się Bob Guut. Mamy dla niego złowic "ultra-rare" rybkę za pomocą Charon's Fisching Rod (dostajemy wędkę ale jest to fake). Właściwą wędkę dostaniemy od złodziejaszka Matthieu (tak się chyba zwie),który stoi tuż za Towerpush Town koło grobowca, po użyciu na nim skilla Intimidate (3lvl Socialite). Zgarniamy wędkę i szukamy Boba na jednym z trzech łowisk: Immaculate Oasis, Pond Of Tears lub na brzegu rzeki w Water Observatory. Następnie łowimy rybę właściwą wędką i oddajemy do NPC. Można rybę złowic na tych łowiskach nawet jeśli Boba tam nie ma ale opis mówi, że ryba za długo w naszym świecie nie "pociągnie" więc myślę, że też jest jakieś ograniczenie czasowe (pewny nie jestem ale nie ryzykowałem i najpierw odszukałem NPC).

ps. Napisałem to na wszelki wypadek gdyby ktoś miał z tym jakikolwiek kłopot :P.

« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień 2011, 22:43 wysłana przez Separator »

Offline Świstak

• +Skryba+
  • *
  • IGN: Allor
  • Klasa: Bard
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Kwiecień 2011, 03:17 »
Żeby złowić rybki do garnka należy stać w miejscu w którym normalnei się łowi rybki - czyli na brzegu zaraz koło wody - ale nie w wodzie! . Można to poznać po ikonce 'wigwamu' w prawym górnym rogu, z tym że ma ona pewien czas reakcji, więc w razie trudności należy się poruszać po parę kroków.

Offline Separator

« Odpowiedź #10 dnia: 26 Kwiecień 2011, 09:31 »
Zgadza się.
U mnie jednak z jakiejś przyczyny to nie działało i szukałem innej możliwości. W ogóle ostatnio miałem jakieś bugi, które nie pozwalały mi nawet ukończyc Cooking Tutorial (nie dostawałem garnka do gotowania :) ).

W temacie wypadałoby dodac jeszcze, że ostatnie zadanie, czyli zabicie bossa w Tombie jest proste dla lvl minimum 40 (tak mi się wydaje). Aby stoczyc walkę z bossem trzeba przejśc przez korytarz pełny aggro mobków, które dośc mocno mnie gryzły (mam 42lvl). Myślę, że osoba z lvl 36 do 38-39 nie ma szans na wysolowanie ostatniego zadania (chyba, że mocno wykoksana z nieźle oplusowanym wepem i EQ). Bijąc Nightmare'a mumie się respią i oczywiście aggrują na nas,boss nigdy nie jest sam. Wydaje mi się nawet, że sam boss nie stanowi żadnego zagrożenia,bije słabo. Poza tym czas respa mumii jest niemal natychmiastowy więc "streszczanie się" jest wskazane bo jeden mobek to nie kłopot, nieciekawie jest jak mamy ich na klacie powyżej 4 sztuk. Nie muszę pisac o potkach i naładowanym soulforce na boss'a?... :)

Offline vesper

• Gildia: Engage
  • IGN: VespeR
  • Klasa: Warrior
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Kwiecień 2011, 09:40 »
Ee tam wpadasz w naladowanym exp skillem niedosc ze konika mocno uderzysz to i agresywne pojda spokojnie spac ;-)

Offline Separator

« Odpowiedź #12 dnia: 26 Kwiecień 2011, 09:46 »
Jasne :).